Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anime. Každý už tohle slovo alespoň jednou slyšel. Ale co to vůbec anime je?

Jedná se animovaný, neboli kreslený seriál. A nejedná se jenom a pouze o pohádky pro děti. Každé anime má svůj méně, či více napínavý příběh. A stylů je opravdu nepřeberné množství. Od sci-fi války ve vesmíru, kde planeta Země je zničena až po romantické komedie.

 

Obrazek

 

Na druhou stranu ale také existuje tzv. hentai. A spousta lidí si myslí, že o tomhle vlastně anime pojednává, ikdyž to není pravda. Hentai v překladu znamená úchyl, nebo něco zvrhlého a podle toho to pak taky vypadá. Ale zaměřme se raději na ostatní styly.

 

Obrazek

 

I když to vypadá, že animátoři a tvůrci příběhu mají volnou ruku, není tomu tak. Jako normální filmy a seriály jsou často tvořeny podle knížky, tak i tady jsou tvořeny podle anime. Jen škoda, že přesně nekopírují tvar dané mangy, potom totiž v anime vzniká mnoho nepřesností a mnohdy jsou dokonce různé scény vypuštěny. Tak už to, ale bohužel je a my se s tímk můžeme leda tak smířit.

Kdybych měla říct, který styl je mi nejsympatičtější, tak se nikdo nic nedozví. Já totiž preferuji všechno. Až na hentai, tedy. Jenom k jednomu stylu mě nikdo nikdy nedostane a to je sci-fi. Létání ve vesmíru na motorce, střílení z nukleových zbraní, dobíjejících se Sluncem, no co je to za blábol. Ale jestli se to někomu líbí, budiž. Já to nikomu neberu.

 

 

Obrazek

 

A jako neposlední bych ráda představila několik nejznámnějšícha nejprofláknutějších anime, které otaku *otaku je vlastně dalo by se říct maniak do anime* notoricky zná a dokáže vám z fleku říct všechny postvy, co se tam vyskytují.

 

 

Jako první, Naruto.

Tak o tomhle bych se dost divila, kdyby někdo neslyšel. Klasický příběh ninji a jeho cesty za svým snem. Naruto, 12-ti letý klučina, který v sobě má zapečetěného démona * Kyuubi no yoko = devítiopcasá liška* a kvůli tomu ho vesničné nenávidí. Kyuubi totiž přesně v den Narutova narození na vesnici zaútočil a skoro celou zničil.

Naruto se, ale i přes to všechno snaží dokázat, že za to stojí, snaží se stát hlavním velitelem Ohnivé země, Hokagem *doslova přeloženo, ohnivý stín*. Nachází sí přátele a společně pak čelí všem možným překážnkám.

Naruto není moje oblíbené anime, je první, to bezpochyby, ale že bych byla skalním fanouškem, to tedy nejsem.

 

Obrazek

( zleva: Uchiha Sasuke, Hatake Kakashi, Haruno Sakura, Uzumaki Naruto )

 

Jako další, velice známé anime, Bleach

Ach ano, Bleach. Doteď si říkám, co na něm všichni vidí. Samozdřejmě, Ichigo Kurosaki, 15-ti letý kluk co vidí dychy se stane Shinigamim * = bůh smrti* a začne bojovat proti zlu, ale to, že pokaždé, ač je velmi smrtelně zraněn, nic se mu nestane, nebo že ještě nikdo z těch dobrých neumřel, ikdyž má anime přes 300 dílů, to je podle mě šílený. 

Každé anime - pokud se nejedná o zamilované komedie - by mělo mít minimálně jednoho mrtvého hrdinu a několik, nejlépe všechny mrtvé záporáky. Občas si dokonce říkám, že tam ani snad neumírají záporáci, tím myslím hlavní zlo.

Aizen Sousuke, jeden z kapitánů divizí Soul Society - město mrtvých, shinigamiové mají za úkol převés duše přávě tam, se špatnými dušemi - hollow pak bojují - se spikne proti hlavnímu vedení a uteče. A to je vlastně zápletka na všech 300 dílů. Samozdřejmě jsou tam pak taky další pod zápletky a taky scény, co si animátoři vytváří do příběhu, takže to pak skoro ztrácí smysl.

Nicméně, Bleach je velice známé anime, které, hned po Narutovi uslyšíte všude ve světě.

 

Obrazek

( zleva: Sado Yasutora, Kuchiki Rukia, Ichigo Kurosaki, Ishida Uryuu, Orihime )

 

 

A jako poslední, o čem napíšu je anime Suzumiya Haruhi no Yuutsu.

Ach, Haruhi. Jakmile se tohle jméno ve světě vysloví, tak vás zaplaví vlna šílenství. Ano, dokonce i v Izraeli a jiných problémových oblastech je Haruhi známá.

Příběh je vyprávěn z pohledu mladého středoškoláka Kyona. Ten nám ukazuje svůj první den na střední. Při představování proběhne všechno v klidu, tedy, do té doby, než vstane a představí se Haruhi. Kromě jména oznámí, že studuje a hledá mimozemšťany a cestovatele časem a že jestli někdo nějakého zná, má jí dát vědět. A to je dalo by se říct začátek laviny.

Haruhi se s Kyonem spřátelí a společně založí klub. SOS brigáda. Později se k nim připojí i stydlivá Asahina Mikuru, tichá Yuki a společenský Koizumi Itsuki. Kyon se, ale později dozví pravdu.

Před 3- mi lety  se totiž něco stalo. Nikdo neví co, bulvár i normální lidé to nezaznamenali. A tak se stalo, že na zemi vyslali, cestovatelku v čase, Mikuru, datový počítač, Yuki a * teď se omlouvám, momentálně mi vypadlo, cože vlastně Itsuki je zač* . Ti, i ostatní, kteří byli nasazeni zjistili, že příčinou je právě haruhi, a tak mají úkol sledovat jí na každém kroku a jistit, aby náhodou nevyhodila Zemi do povětří.

Haruhi totiž, aniž by o tom věděla mí jistou schopnost. A to, že se jí vždycky splní to, co chce. Například když nechce, aby skončili prázdniny, tak prostě nechce a nechá je opakovat. Dva týdny op 17 do 31 srpna se tak asi 15 000x opakují.

Haruhi je navíc dost temperamentní a drzá, takže když si usmyslí, že natočí film, tak to udělá.

Haruhi je, podle mě pškný anime, ikdyž nechápu, co na něm všichni vídí .

 

 

Obrazek

( zleva: ty dvě dívky vzady jsou nepodsttné, Asahina Mikuru, Suzumiya haruhi, Koizumi Itsuki, Kyon, Yuki)

 

A t oje asi tak všechno=)!!!

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Anime

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

40 Ways to Drop Your Blood Weight

(Awhaguenna, 29. 7. 2018 7:29)

Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-feminin-zalando/